Komu potrzebny jest pośrednik nieruchomości?

Pośrednik jako potrzebny fachowiec

Kiedy zepsuje ci się samochód, możesz próbować naprawić go samemu. Potrzebujesz do tego odpowiedniej wiedzy fachowej, stosownych narzędzi i dość czasu, żeby dokonać naprawy. Jeżeli brakuje ci któregokolwiek z powyższych, udajesz się do mechanika. Tu pojawia się dylemat, który mechanik szybko i fachowo naprawi twój samochód oraz nie każe sobie za to zbyt słono zapłacić.

Podobnie jest na rynku nieruchomości. Jeżeli poszukujesz nieruchomości (bądź masz nieruchomość do zaoferowania), doskonale poradzisz sobie samodzielnie, posiadając stosowną wiedzę, narzędzia i dość czasu aby samemu się tym zająć. Jeżeli jednak brakuje ci któregoś z powyższych elementów, lepiej zdać się na profesjonalne biuro nieruchomości.

 

pośrednik nieruchomości

 

W czym pomoże pośrednik nieruchomości

Pracę pośrednika należy rozpatrywać w dwóch aspektach. Pierwszy to doradztwo handlowe a drugi to bezpieczeństwo prawne transakcji. Teoretycznie z pierwszym zagadnieniem poradzimy sobie sami a o drugie i tak dba notariusz. Teoretycznie… Zatrudnienie pośrednika jest pewnego rodzaju outsourcingiem. Ktoś wykonuje jakąś pracę za nas i bierze za to wynagrodzenie. W praktyce zyskujemy coś więcej niż tylko czas.

Jak pośrednik może nam pomóc przy transakcji od strony handlowej oraz o pułapkach prawnych szerzej napiszę w kolejnych postach.

  • Poszukujący w naszej bazie mieszkań klienci często też, mimo tego, iż lokal znajdują sami, wolą skorzystać z pomocy pośrednika, który wyręczy ich w załatwieniu strony formalnej transakcji. To duża oszczędność czasu, a niejednokrotnie także niepotrzebnych nerwów.