Na początek…

Trudy dnia codziennego

… krótkie wyjaśnienie dlaczego powstaje ten blog. Od dawna stykam się z ludźmi, którzy żyją w przeświadczeniu, że praca pośrednika w obrocie nieruchomościami jest zbyteczna i nie jest niczym innym, jak wyciąganiem od ludzi pieniędzy. Jak w każdej grupie zawodowej, tak i wśród pośredników zdarzają się czarne owce – a czasem całe ich stada.

Drodzy klienci

Ten blog ma na celu niesienie pomocy tym, którzy rozważają kupno lub sprzedaż nieruchomości. Wiele osób podejmuje decyzję o nawiązaniu współpracy z biurem nieruchomości bazując na opiniach i doświadczeniach znajomych lub rodziny. Niestety nie zawsze kontakty z biurami nieruchomości spełniają oczekiwania klientów. Tym bardziej, że nie są oni świadomi obowiązków pośrednika i czego mogą i powinni od niego wymagać. Mam nadzieję, że ten blog wyjaśni na czym polega praca profesjonalnego pośrednika i kiedy naprawdę warto z korzystać z jego usług.

Koledzy i koleżanki po fachu

Chciałbym także zainteresować pośredników oraz wszystkich tych, którzy śledzą rynek nieruchomości. W pierwszych kilku postach skupię się na dobrych praktykach, które powinni stosować wszyscy pośrednicy oraz agenci nieruchomości. Co więcej, chcę pokazać pracę agenta nieruchomości od kuchni. Na blogu będą się pojawiać case study z pracy naszego biura, dotyczące sprzedaży nieruchomości czy wynajmu. Mogą one służyć początkującym pośrednikom jak i tym doświadczonym kolegom, których ciekawią niecodzienne problemy.

W sieci nie brak blogów oraz stron poświęconych tematowi obrotu nieruchomościami. Mam nadzieję jednak, że ten blog wyróżni się wśród nich przede wszystkim osobistym podejściem do tematu obrotu nieruchomościami.