Szukamy kredytu hipotecznego…

Jak zaczynasz szukanie kredytu hipotecznego

Gdzie by tu zacząć? Może google pomoże? Wpisujesz „kredyt hipoteczny”. Sprawy Ci to nie ułatwia bo wyskakuje masa stron banków, porównywarek i doradców.

Zdecydowanie polecam skorzystanie z usług doradcy. Dlaczego? Bo fachowy doradca zna aktualne oferty banków i „od ręki” podpowie Ci gdzie dostaniesz kredyt a gdzie nie, który bank w Twoim przypadku może zaoferować dobre warunki a który lepiej omijać z daleka. Ile za to zapłacisz? Nic. Doradca rozlicza się z bankiem i to bank wypłaca mu prowizję za sprzedany kredyt. O ile droższy w takim razie będzie Twój kredyt, skoro trzeba dodatkowo opłacić doradcę? I znowu nic. Bo doradca z punktu widzenia banku jest firmą outsourcingową. Trzeba mu zapłacić prowizję ale wykonuje on pracę, której nie musi wykonywać pracownik banku. A więc bank płacąc prowizję oszczędza na pensji, zwolnieniach i urlopach pracownika, jego biurku, telefonie i powierzchni w wynajętym lokalu. Czasami wręcz firma doradcza – jako hurtownik w sprzedaży kredytów – może Ci zaoferować warunki lepsze niż dostałbyś mój czytelniku bezpośrednio w banku.

Pojawia się jednak problem z wyborem firmy doradczej. Nie polecam firm powiązanych kapitałowo z bankami. Sprzedają one przede wszystkim produkty „swoich” banków. Zwykle są to produkty niekorzystne dla klienta. Nie polecam też doradców znających się na wszystkim – jeżeli ta sama osoba dobiera Ci kredyt hipoteczny, pomaga grać na giełdzie i jest jednocześnie świetnym specjalistą od funduszy inwestycyjnych, kont osobistych i wszelkich innych produktów finansowych to albo braknie mu doby na aktualizację wiedzy nt. sprzedawanych produktów albo zwyczjnie aktualnej wiedzy o większości z nich nie posiada. W tym miejscu pozwolę sobie na kryptoreklamę i polecę fachowców, z którymi od lat współpracuję i współpracę tę sobie bardzo chwalę: Dom Kredytowy Notus

Kiedy już wybrałeś odpowiedniego doradcę czas wybrać kredyt z wielu dotępnych na rynku ofert. Ponieważ moja wiedza o kredytach jest dosyć ogólna o pomoc poprosiłem mojego kolegę i wieloletniego współpracownika z wrocławskiego oddziału NOTUSa – Tomasza Maciejewskiego. Z racji obszerności materiału opublikuję go w następnym poście.

  • Również współpracuję z tym domem kredytowym i bardzo ją sobie cenię.

  • Istotna informacja odnośnie firm powiązanych z bankami. Oczywiście,że przedstawione przez nie oferty zazwyczaj mają wypromować bank a co za tym idzie rzadko kiedy służą klientowi…cóż, dzięki za wpis, przeczytam dalej 🙂
    Pozdrawiam.